قوانین و مقررات


قوانین و مقررات کلی استفاده از خدمات مجموعه اقامیتو

1- قوانین و مقررات ثبت‌نام و استفاده از خدمات "اقامیتو"

1.1- کاربر با استفاده از هریک از خدمات مجموعه و سایت اقامیتو می‌پذیرد که از قوانین و مقررات اقامیتو اطلاع کامل داشته و خود را ملزم به رعایت این قوانین و مقررات می‌نماید.

1.2- تغییر قوانین و مقررات یا افزوده شدن قوانین جدید در همین برگه به اطلاع کاربر خواهد رسید، در نتیجه استفاده از خدمات اقامیتو به معنی آگاهی از تغییرات احتمالی در قوانین و مقررات می‌باشد.

1.3- هر فرد می‌بایست تنها یک حساب کاربری به عنوان میهمان، یک حساب کاربری به عنوان میزبان و یا یک حساب کاربری با دو قابلیت به‌صورت همزمان داشته باشد.

1.4- کاربر می‌پذیرد که اقامیتو یک مجموعه یا سایت خدمات میزبانی نیست و تنها خدمات مربوط به برقراری ارتباط برخط بین میهمان و میزبان ارایه می‌گردد.

1.5- مسئولیت تمام فعالیت‌هایی که توسط یک حساب کاربری انجام می‌شود به‌صورت کامل به عهده کاربر و صاحب حساب کاربری است.

1.6- مسئولیت حفظ و نگهداری اطلاعات مربوط به حساب کاربری به عهده کاربر است. بدیهی است در صورت دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری به هر علتی، کاربر موظف به آگاه‌ساختن اقامیتو در اسرع وقت می‌باشد.

1.7- اقامیتو مجاز است تا در بعضی شرایط اطلاعات احراز هویت کاربر را درخواست کند. در این شرایط کاربر ملزم به ارایه اطلاعات مورد نیاز است و در صورت ممانعت، انسداد حساب کاربری و توقف خدمات برای اقامیتو محفوظ است.

1.8- اقامیتو می‌تواند حساب کاربری اشخاصی که به هر دلیلی برای مجموعه یا دیگر کاربران مطلوب نباشند یا ایجاد مشکل نمایند را مسدود و ارایه خدمات را به کاربر مذکور متوقف نماید.

 

2- قوانین و مقررات کلی

2.1- کلیه خدمات و فرآیندهای مختلف اعم از پرداخت، افزودن اقامتگاه، رزرو و ... در مجموعه و سایت اقامیتو منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و مرکز تجارت الکترونیک می‌باشد. بدیهی است که کاربر در زمان هریک از فرآیندهای مذکور ملزم به رعایت قوانین مذکور است.

2.2- اقامیتو تنها یک بستر آنلاین جهت ارتباط بین میزبان و میهمان است و میهمان با آگاهی از این موضوع از خدمات بهره می‌برد. مجموعه "اقامیتو" جهت بهبود و ارتقا کیفیت خدمات تمام تلاش خود را می‌کند.

2.3- اقامیتو در هر زمانی می‌تواند قوانین و مقررات کلی استفاده از خدمات را تغییر دهد.

2.4- اطلاعات اقامتگاه‌های ارائه شده در اقامیتو، توسط مالکان یا واسطه‌ها درج شده است. تایید صحت این اطلاعات به عهده منابع مذکور است اما در صورت مشاهده ارائه اطلاعات نادرست توسط منابع پیگیری‌های لازم توسط اقامیتو انجام خواهد شد.

2.5- مغایرت احتمالی اطلاعات و یا امکانات اقامتگاه‌ها با اطلاعات موجود در سایت اقامیتو به علت کوتاهی یا ارائه اطلاعات نادرست از سوی میزبان خواهد بود. در این موضوع اقامیتو هرگونه مسئولیت احتمالی را از خود سلب می‌نماید اما حق پیگیری برای اقامیتو و میهمان محفوظ است. میهمان با اطلاع‌رسانی این موارد به اقامیتو می‌تواند روند شکایت خود را پیگیری و حتی ممکن است با تصمیم اقامیتو اقامتگاه و میزبان مذکور از خدمات اقامیتو حذف شوند.

 

3- قوانین رزرو (میهمان)

3.1- میهمان می‌پذیرد که به تمام قوانین مندرج در برگه قوانین و مقررات اقامیتو (برگه جاری) عمل نماید و عواقب عدم اجرای قوانین را می‌پذیرد.

3.2- میهمان می‌پذیرد که به قوانین اقامتگاه که در برگه هر اقامتگاه درج شده است پایبند باشد و در تمام طول اقامت به آن قوانین عمل نماید.

3.3- میهمان می‌پذیرد که در زمان رزرو نسبت به قوانین کنسل نمودن رزرو هر اقامتگاه و خسارت‌های احتمالی در ایام مختلف سال آگاهی کامل دارد.

3.4- میهمان می‌پذیرد که هیچ خسارتی به اقامتگاه یا لوازم و امکانات اقامتگاه وارد نکند و زیان هرگونه خسارت احتمالی را به میزبان بپردازد.

3.5- میهمان می‌پذیرد که اطلاعات صحیح و دقیقی در مورد تعداد مسافران، روزهای ورود و خروج و ... ارایه نماید و مسئولیت هرگونه عواقب ناشی از عدم ارایه اطلاعات صحیح را می‌پذیرد.

3.6- میهمان تنها مجاز است اقامتگاهی را برای اقامت خود و همراهان خود رزرو نماید، رزرو یک اقامتگاه برای فرد دیگر بدون هماهنگی با اقامیتو، خلاف مقررات می باشد.

3.7- مسئولیت به همراه داشتن و ارائه مدارک شناسایی میهمان و همچنین مدارک محرمیت زوجین در زمان ورود به اقامتگاه با میهمان است، در صورت بروز هرگونه مشکل در این ارتباط میزبان حق دارد رزرو را لغو نموده و مطابق مقررات لغو رزرو با کاربر میهمان رفتار نماید.

3.8- پس از نهایی شدن یک رزرو، در صورتی که میهمان برای تحویل گرفتن اقامتگاه مراجعه نکند، اقامتگاه همچنان تحت رزرو ایشان باقی خواهد ماند و هزینه های پرداختی رزرو به ایشان مسترد نخواهد شد. در صورت لغو رزرو توسط میهمان، مطابق مقررات لغو رزرو‌ی که در تاریخ ثبت درخواست رزرو، در نمایه (پروفایل) اقامتگاه در معرض دید میهمانان قرار داده شده است رفتار خواهد شد. کاربر میزبان ملزم به مطالعه و انتخاب مقررات لغو رزرو اقامتگاه خود بوده، کاربر میهمان نیز ملزم به مطالعه مقررات لغو رزرو اقامتگاه مورد نظر خود، پیش از ارسال درخواست رزرو می باشد.

3.9- میهمان می‌پذیرد، اقامتگاه تحت اجاره را مطابق تاریخ خروج مشخص شده در سند رزرو ترک کرده و تحویل دهد. در صورتی که میهمان بدون رضایت میزبان، بیش از مدت تعیین شده در اقامتگاه مانده و اقامتگاه را تخلیه نکند، میزبان حق دارد به میزان 2 برابر اجاره بهای روزهای مذکور از میهمان مربوطه اخذ نماید، همچنین میزبان حق دارد از روشهای قانونی برای تخلیه اقامتگاه استفاده کند و هرگونه هزینه و ضرر و زیان در این ارتباط می بایست توسط میهمان مربوطه اخذ گردد.

4- قوانین افزودن اقامتگاه (میزبانان)

4.1- میزبان مسئول و متعهد می باشد، که پس از نهایی شدن یک رزرو، اقامتگاه مربوطه را با مشخصات و خدمات تعهد شده در سند رزرو نهایی، در اختیار میهمان مربوطه قرار دهد. در غیراینصورت، مسئولیت جبران خسارات وارده به عهده کاربر میزبان است.

4.2- پس از نهایی شدن یک رزرو، در صورتی که میزبان برای تحویل اقامتگاه حاضر نشود، تمامی هزینه های دریافتی به میهمان بازگردانده خواهد شد، و اقامیتو حداکثر تلاش خود را برای یافتن اقامتگاه جایگزین و جلب رضایت میهمان مبذول خواهد داشت. در این ارتباط میزبان مربوطه مسئول هرگونه ضرر و زیان وارده به میهمان بوده و همچنین شرکت می تواند بعلت عدم رعایت مقررات که منجر به بی اعتمادی سایر کاربران و مخدوش شدن شهرت و اعتبارکاری اقامیتو خواهد شد، به تشخیص خود جریمه‌های نقدی یا غیر نقدی به حساب کاربری ایشان اختصاص دهد و حساب کاربری ایشان را تا حل و فصل موضوع به حالت تعلیق درآورد.