راهنمای معامله امن


مهم‌ترین نکاتی که در هنگام رزرو باید در نظر بگیرید

میزبان

در هنگام رزرو دریافت بیعانه داشته باشید

حتما در هنگام نهایی کردن یک درخواست رزرو از میهمان بیعانه دریافت کنید تا میهمان را الزام به دریافت اقامتگاه کند و همچنین در صورت عدم مراجعه میهمان در تاریخ مقرر ضرر و زیان شما را جبران کند. البته پیشنهاد می‌کنیم که مقدار بیعانه منصفانه و منطقی باشد. توجه داشته باشید که اقامیتو به عنوان یک واسطه غیردخیل در معامله شما بوده و هیچگونه مسئولیتی در مورد لغو رزرو یا عدم مراجعه میزبان ندارد.

یک قرارداد برای تحویل اقامتگاه تنظیم کنید

در هنگام تحویل اقامتگاه به میزبان حتما یک قرارداد از پیش تنظیم شده را به میزبان بدهید تا مطالعه و امضا کند. در این قرارداد در مورد قوانین سکونت، لغو رزرو و امکانات در دسترس میزبان توضیح دهید. همچنین در مورد خسارات احتمالی میهمان به بنا و امکانات و روش رفع خسارت قوانین شفافی داشته باشید.

مدرک شناسایی میهمان را دریافت کنید

حتما یک مدرک شناسایی معتبر از میهمان به عنوان ضمانت دریافت کنید. توجه داشته باشید که مدرک شناسایی حتما متعلق به یکی از مسافران باشد تا در صورت نیاز امکان طرح شکایت در مراجع قانونی برای شما وجود داشته باشد.

اقامتگاه را به صورت دقیق تحویل بگیرید

توجه داشته باشید که قبل از تخلیه اقامتگاه و تحویل مدرک شناسایی به میهمان، تمام مشخصات و امکانات اقامتگاه را به صورت دقیق برررسی کنید تا در صورت وارد آمدن خسارت بتوانید برای حل اختلاف و رفع خسارت اقدام کنید.

میهمان

از واریز بیعانه غیرمنطقی خودداری فرمایید

توجه داشته باشید که انجام یک رزرو ممکن است طبق درخواست میزبان نیازمند پرداخت بیعانه باشد اما لازم است تا مبلغ پیش‌پرداخت مقدار منطقی و قابل قبولی نسبت به کل مبلغ اجاره اقامتگاه داشته باشد. لازم بذکر است که اقامیتو به عنوان یک واسط غیردخیل بین میهمان و میزبان هیچگونه مسئولیتی در مورد بیعانه پرداخت شده توسط میهمان و خسارات احتمالی ندارد.

حتما اقامتگاه را قبل از تحویل بررسی کنید

قبل از تحویل گرفتن اقامتگاه امکانات و مشخصات اقامتگاه را دقیقا بررسی بفرمایید و در صورت مشاهده هرگونه نقص و ایراد در امکانات آن را به میزبان نشان بدهید تا در هنگام تخلیه با مشکلی مواجه نشوید.

قیمت‌های وسوسه‌انگیز را جدی بگیرید

قیمت وسوسه‌انگیز یعنی میزبان در مورد یک اقامتگاه با توجه به امکانات قیمت خیلی پایینی در نظر گرفته باشد. در این موارد باید معامله را با احتیاط بیشتری انجام دهید.

ساده سفر کنید

از همراه آوردن وسایل قیمتی مانند جواهرات و یا کالاهای الکترونیکی گران‌قیمت خودداری نمایید و ساده سفر کنید.

تیم اقامیتو سفر و معامله ایمنی را برای شما آرزومند است.