سوالات متداول


پاسخ به سوالات متداول کاربران

رزرو اقامتگاه

چگونه می‌توانم اقامتگاه رزرو کنم؟

در اقامیتو هزاران اقامتگاه در سراسر ایران وجود دارند که در دسترس شما می‌باشند. با استفاده از قسمت جستجو می‌توانید شهر مقصد، تاریخ سفر و تعداد مسافران را وارد نمایید. سپس اقامتگاه‌هایی که می‌توانند میزبان شما باشند برای شما نمایش داده خواهند شد. با انتخاب اقامتگاه مناسب می‌توانید از گزینه‌های تماس تلفنی، پیام در واتس‌اپ یا چت آنلاین در بستر اقامیتو با میزبان گفتگو کنید و اقامتگاه را برای تاریخ دلخواه رزرو کنید.

چگونه می‌توانم ثبت‌نام کنم؟

در موبایل از قسمت نوار پایین صفحه گزینه "ورود/ثبت‌نام" و در ویندوز از بالای صفحه گزینه "ورود یا ثبت‌نام" را انتخاب کنید. سپس اطلاعات لازم را تکمیل و شماره موبایل را توسط کد یکبارمصرف تایید کنید.

آیا می‌توانم برای دوستان و بستگان اقامتگاه رزرو کنم؟

بله، امکان رزرو اقامتگاه برای دیگر افراد وجود دارد. تنها کافیست در هنگام ارسال درخواست رزرو اطلاعات آن شخص را وارد کنید. توجه داشته باشید که وارد نمودن اطلاعات تنها یک نفر از تمام مسافران کافی است.

میزبان پاسخگوی تماس من نیست!

در مواقعی که میزبان پاسخگوی تماس تلفنی شما یا پیام شما نیست پیشنهاد می‌کنیم اندکی صبر کنید و مجددا تماس بگیرید. در صورتی که پس از چند تماس میزبان همچنان پاسخگو نبود بهتر است اقامتگاه دیگری را پیدا کنید.

لغو رزرو (میهمان)

چطور می‌توانم رزرو را لغو کنم؟

برای آشنایی با قوانین لغو رزرو حتما در هنگام گفتگو با میزبان پیش از رزور اقامتگاه، از قوانین مورد نظر میزبانان برای لغو رزرو آگاه شوید تا در صورت نیاز به لغو رزرو از سمت شما طبق قوانین در مورد پرداخت شما برخورد شود.

چطور با قوانین لغو رزرو اقامتگاه آشنا شوم؟

قوانین مربوط به لفو رزرو هر اقامتگاه منحصر به فرد بوده و در زمان گفتگو با میزبان می‌توانید در مورد این قوانین از ایشان سوال کنید.

در صورت عدم رضایت از اقامتگاه چکار کنم؟

توجه داشته باشید که اقامیتو تنها وظیقه معرفی اقامتگاه به شما را دارد و در صورتی که شما پس از تحویل گرفتن اقامتگاه بابت هر یک از موارد مورد نظرتان ناراضی باشید لازم است تا مشکل با میزبان مطرح نمایید.

پس از لغو رزرو بازپرداخت وجه چگونه است؟

پس از لغو رزرو توسط شما بازپرداخت وجه دریافتی (در صورتی که پیش پرداخت یا بیعانه داشته باشید) به عهده میزبان بوده و باید مورد بین طرفین رفع شود. اقامیتو هیچگونه مسئولیتی در مورد بازپرداخت پیش پرداخت یا بیعانه شما ندارد.

بررسی اقامتگاه

چه اطلاعاتی از اقامتگاه در سایت نمایش داده می‌شود؟

اطلاعات اصلی اقامتگاه شامل متراژ، زیربنا، موقعیت مکانی، امکانات رفاهی، سرگرمی و بهداشتی اقامتگاه بعلاوه تصاویر اقامتگاه در برگه مربوط به هر اقامتگاه وجود دارد.

آیا می‌توانم قبل از رزرو با میزبان ارتباط داشته باشم؟

بله، تمام اطلاعات تماس میزبان در برگه اختصاصی هر اقامتگاه جهت ارتباط با ایشان درج شده است.

پرداخت هزینه رزرو چگونه است؟

پس از آنکه رزرو شما نهایی شد می‌توانید طبق درخواست میزبان مبلغی را جهت بیعانه به حساب بانکی ایشان واریز کنید و مابقی مبلغ را در زمان تحویل اقامتگاه واریز فرمایید.

تحویل گرفتن اقامتگاه

چگونه باید اقامتگاه را تحویل بگیرم؟

شما می‌توانید هماهنگی‌های لازم را جهت تحویل گرفتن اقامتگاه به صورت مستقیم و تلفنی با میزبان انجام دهید و طبق توافق طرفین جهت تحویل گرفتن اقامتگاه به آدرس اقامتگاه یا هر آدرس دیگری مراجعه نمایید.

آیا می‌توانم زودتر برای تحویل گرفتن اقامتگاه مراجعه کنم؟

در صورتی که اقامتگاه خالی باشد، می‌توانید با هماهنگی میزبان اقامتگاه را زودتر از ساعت مقرر دریافت کنید. توجه داشته باشید که این امر ممکن است هزینه اضافی داشته باشد.

چه مدارکی برای تحویل گرفتن اقامتگاه نیاز است؟

مدارک مورد نیاز جهت تحویل اقامتگاه در برگه هر اقامتگاه به‌صورت مجزا آورده شده است. اکثر اقامتگاه‌ها از میهمان مدارک شناسایی و برای زوجین مدارک محریمیت درخواست می‌کنند.

چطور می‌توانم به اقامتگاه امتیاز بدهم؟

برای ثبت امتیاز و نظردهی در مورد یک اقامتگاه می‌توانید از بخش نظرات در برگه اختصاصی اقامتگاه مورد نظر استفاده کنید.