سوالات متداول


پاسخ به سوالات متداول کاربران

رزرو اقامتگاه

چگونه می‌توانم اقامتگاه رزرو کنم؟

در اقامیتو هزاران اقامتگاه در سراسر ایران وجود دارند که در دسترس شما می‌باشند. با استفاده از قسمت جستجو می‌توانید شهر مقصد، تاریخ سفر و تعداد مسافران را وارد نمایید. سپس اقامتگاه‌هایی که می‌توانند میزبان شما باشند برای شما نمایش داده خواهند شد. با انتخاب اقامتگاه مناسب درخواست رزرو را برای میزبان ارسال کنید و منتظر پاسخ وی باشید. در صورتی که درخواست رزرو شما توسط میزبان تایید شود، می‌توانید با پرداخت هزینه اقامت رزرو را نهایی کنید.

چگونه می‌توانم ثبت‌نام کنم؟

در موبایل از قسمت نوار پایین صفحه گزینه "ورود/ثبت‌نام" و در ویندوز از بالای صفحه گزینه "ورود یا ثبت‌نام" را انتخاب کنید. سپس اطلاعات لازم را تکمیل و شماره موبایل را توسط کد یکبارمصرف تایید کنید.

آیا می‌توانم برای دوستان و بستگان اقامتگاه رزرو کنم؟

بله، امکان رزرو اقامتگاه برای دیگر افراد وجود دارد. تنها کافیست در هنگام ارسال درخواست رزرو اطلاعات آن شخص را وارد کنید. توجه داشته باشید که وارد نمودن اطلاعات تنها یک نفر از تمام مسافران کافی است.

چرا درخواست رزرو من توسط میزبان رد شد؟

نهایی شدن یک رزرو نیازمند تایید درخواست رزرو شما توسط میزبان است. ممکن است تقویم اقامتگاه حتی خالی باشد، با این وجود میزبان می‌تواند درخواست رزرو را بنابر دلایل شخصی رد کند. البته با توجه به تعداد بالای اقامتگاه در اقامیتو شما می‌توانید مجددا برای رزرو اقامتگاه دیگری اقدام کنید.

لغو رزرو (میهمان)

چطور می‌توانم رزرو را لغو کنم؟

برای لغو رزرو می‌توانید از قسمت "سفرهای من" گزینه لغو رزرو را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که لغو رزرو از سوی میهمان شامل جریمه می‌باشد که مطابق قوانین کنسلی اقامتگاه محاسبه می‌گردد. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام برای لغو رزرو ابتدا با پشتیبانان مجموعه اقامیتو تماس بگیرید.

چطور با قوانین لغو رزرو اقامتگاه آشنا شوم؟

قوانین لغو رزرو اقامتگاه در موبایل در آخر صفحه و در دستکتاپ پایین قسمت ارسال درخواست رزرو قرار دارد. در اقامیتو 3 مدل قانون لغو رزرو وجود دارد که میزبان از قبل یکی از آن‌ها برای اقامتگاه خود انتخاب کرده است. پس از لغو رزرو محاسبات به صورت خودکار انجام و جریمه میهمان مشخص خواهد شد.

در صورت عدم رضایت از اقامتگاه چکار کنم؟

توجه داشته باشید تنها در صورتی امکان لغو رزرو بدون کسر جریمه وجود دارد که میهمان پس از تحویل گرفتن اقامتگاه از وضعیت بهداشت اقامتگاه رضایت نداشته باشد یا مشخصات اقامتگاه با مشخصاتی که در سایت وجود دارد مطابقت نداشته باشد. در این صورت با تایید کارشناسان اقامیتو رزرو بدون جریمه لغو خواهد شد.

پس از لغو رزرو بازپرداخت وجه چگونه است؟

پس از لغو رزرو هزینه به کیف پول شما بازگشت داده می‌شود که می‌توانید وجه را مستقیما در حساب بانکی دریافت کنید یا برای رزرو اقامتگاه دیگر استفاده کنید. در مورد بازگشت وجه می‌توانید برگه لغو رزرو و عودت وجه را مشاهده کنید.

بررسی اقامتگاه

چه اطلاعاتی از اقامتگاه در سایت نمایش داده می‌شود؟

اطلاعات اصلی اقامتگاه شامل متراژ، زیربنا، موقعیت مکانی، امکانات رفاهی، سرگرمی و بهداشتی اقامتگاه بعلاوه تصاویر اقامتگاه در برگه مربوط به هر اقامتگاه وجود دارد.

تقویم اقامتگاه چه اطلاعاتی را شامل می‌شود؟

تقویم اقامتگاه در واقع قیمت اجاره یک اقامتگاه در روزهای مختلف و همچنین پر یا خالی بودن اقامتگاه در تاریخ‌های مختلف را نشان می‌دهد. همچنین تقویم اقامتگاه روزهایی که میهمان می‌تواند بدون نایز به تایید میزبان اقامتگاه را رزرو کند را نیز نمایش می‌دهد.

آیا می‌توانم قبل از رزرو با میزبان ارتباط داشته باشم؟

بله، شما می‌توانید از قسمت سفرهای من گزینه گفتگو را انتخاب کنید و سپس به‌صورت چت آنلاین با میزبان گفتگو کنید و سوالات خودتان را بپرسید. پس از نهایی شدن رزرو اطلاعات تماس میزبان به صورت کامل برای شما ارسال خواهد شد.

پرداخت هزینه رزرو چگونه است؟

پس از آنکه میزبان درخواست رزرو شما را تایید کرد، لازم است تا با پرداخت اجاره‌بها رزرو را نهایی کنید. پرداخت هزینه رزرو به دو طریق پرداخت آنلاین توسط درگاه‌های شتاب و یا پرداخت کارت به کارت میسر است. برای پرداخت به روش کارت به کارت می‌توانید با پشتیبانی تماس بگیرید.

تحویل گرفتن اقامتگاه

چگونه باید اقامتگاه را تحویل بگیرم؟

پس از اینکه پرداخت هزینه رزرو انجام شد و رزرو نهایی شد، اطلاعات میزبان مانند شماره تماس و آدرس دقیق اقامتگاه برای شما ارسال می‌گردد. در این مرحله لازم است تا با میزبان تماس بگیرید و و پس از انجام هماهنگی به اقامتگاه مراجعه کنید.

آیا می‌توانم زودتر برای تحویل گرفتن اقامتگاه مراجعه کنم؟

در صورتی که اقامتگاه خالی باشد، می‌توانید با هماهنگی میزبان و پشتیبانی مجموعه اقامیتو اقامتگاه را زودتر از ساعت مقرر دریافت کنید. توجه داشته باشید که این امر ممکن است هزینه اضافی داشته باشد.

چه مدارکی برای تحویل گرفتن اقامتگاه نیاز است؟

مدارک مورد نیاز جهت تحویل اقامتگاه در برگه هر اقامتگاه به‌صورت مجزا آورده شده است. اکثر اقامتگاه‌ها از میهمان مدارک شناسایی و برای زوجین مدارک محریمیت درخواست می‌کنند.

چطور می‌توانم به اقامتگاه امتیاز بدهم؟

برای صبت امتیاز و نظردهی در مورد یک اقامتگاه لازم است که ابتدا اقامت شما پایان یابد، سپس می‌توانید در قسمت سفرهای من گزینه ثبت امتیاز را انتخاب و نظردهی نمایید. نظر شما پس از بررسی توسط کارشناسان منتشر خواهد شد.